اخذ اقامت ترکیه

قبل از توضیح درمورد اقامت ترکیه لازم به توضیح هست که اقامت به دو صورت توریستی ( یکساله و دو ساله ) که تنها با اجاره محل سکونت ممکن هست و دیگر اقامت شرکتی هست. چنانچه شما پنج سال متوالی اقامت کاری بر روی شرکت خود یا شرکتی دیگر گرفته و در این مدت حداکثر شش ماه بیشتر خارج از ترکیه نبوده باشید می توانید برای اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه اقدام کنید

هزینه اقامت:

اقامت یک ساله در ترکیه ٬ در صورتی که خود شخص بتواند تمام مراحل آن را انجام دهد با تمامی هزینه های آن حدود ۷۰۰ لیره می باشد .

در صورتی که تمامی مراحل توسط سایت جامع ترکیه انجام شود هزینه تمام شده اقامت یک ساله برای هر نفر ۱۲۰۰ لیره خواهد بود. 

بر روی هر شرکت، بازای هر ۴۰ هزار لیر سرمایه، می توان یک اجازه کار و در نتیجه یک اقامت گرفت. دقت کنید که شما نمی توانید در ابتدای کار یک شرکت با سرمایه مثلا۱۲۰ هزار لیر ثبت کنید و سه اقامت درخواست بدهید. این مسئله باید ابتدا نهایتا با دواقامت شروع شود و در ادامه کار اقدام به افزایش سرمایه و درخواست اقامت بیشتر کنید. دقت کنید که مدیر عامل می تواند اجازه کار و اقامت بگیرد در حالیکه جزء سهامداران نیز نباشد.

در زمان تحویل مدارک اقامتی برای فرد ابتدا نیاز است بیمه یک کارمند رد شود. بعد از اخذ کارت اقامت بیمه کنسل شده و در زمان تمدید اقامت باید شش ماه اخیر حتما ۵ کارمند ترک از طریق شرکت شما بیمه رد کرده باشند. بابت این باید هزینه ۵ کارمند ترک بمدت شش ماه را که حدود ۱۲۰۰۰ لیر ترک یعنی ۴۰۰ لیر بازای هر کارمند در هر ماه می باشد پرداخت شود. این بیمه جدای از بیمه خود شخص شماست. این مسئله هر بار در زمان اقامت باید رعایت شود. بعد از اخذ کارت می توان این مسئله را متوقف کرد.

در هنگام درخواست اجازه کار، شما نیاز به مدرک تحصیلی قبلی خود نیز دارید. این مدرک می تواند لیسانس، دیپلم یا سیکل باشد. مهم مدرک تحصیلی شماست.

بازای هر ۵ کارمند ترک می توان یک کارمند خارجی استخدام کرد. یعنی اگر بخواهید در شرکت خود دو کارمند خارجی استخدام کنید باید ده کارمند ترک در استخدام داشته باشید

تبصره : هزینه اقامت یکساله از طریق اجاره منزل  ۱۲۰۰ لیره ترکیه می باشد که شامل کلیه هزینه های مربوطه مثل اخذ راندوو ٬‌ بیمه و هزینه های جانبی می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید