اقامت ترکیه

اقامت ترکیه از معدود فکرهاییست که حداقل برای یک بار هم که شده به ذهن همه ما خطور کرده است. کشور ترکیه یکی از زیباترین کشورهای دنیا محسوب می شود و هرساله افراد زیادی برای گردش و ادامه زندگی به این کشور سفر می کنند و از آب و هوای بسیار دلچسب ترکیه لذت می برند.

اقامت ترکیه

اگر شما هم جزءدسته افرادی هستید که قصد نقل مکان به کشور ترکیه را دارید و شرایط و امکانات آن را نمی دانید با ما در این مقاله همراه باشید تا همه چیز را راجب اقامت گرفتن در ترکیه به شما بگوییم.

همان طور که همه می دانند ترکیه کشوریست که دارای شهرهای بسیاری است و هرکدام از این شهر ها زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد؛ باید یک خبر خوب به کسانی بدهیم که قصد دارند در سال 2020 و 2021 به ترکیه مهاجرت کنند زیرا قانون های جدیدی برای مهاجرت اضافه شده است

البته برای دریافت اقامت باید مراحلی را طی کنید و واجد یک سری شرایط ها باشید که در مطالب بعد حتما به توضیح انها خواهیم پرداخت و درباره نحوه کسب تابعیت پس از 5 سال اقامت با قرداد اجاره بیشتر بدانید.

خارجیانی که با استفاده از برچسب ویزا وارد ترکیه شده اند، معاف از ویزا هستند و اگر مایلند بیش از 90 روز بمانند برای ادامه قانونی بودن اقامت باید درخواست مجوز انلاین ترکیه را ثبت کنند. این درخواست توسط شما یا نماینده در ترکیه ثبت می شود؛ نه در کنسولگری و نمایندگی های ترکیه در خارج از کشور ثبت نمی شود.

مهاجرت به ترکیه

معمولا هیچ شرطی برای خرید ملک در ترکیه برای اجازه اقامت کوتاه مدت یا اجازه اقامت طولانی مدت در ترکیه وجود ندارد و برای تابعیت ترکیه اختیاری است. افرادی که برای اولین بار برای اقامت اقدام می کنند کارت شناسایی کوتاه مدت اقامت گردشگری و اجازه اقامت در ترکیه را دریافت می کنند و فقط برای ورود و خروج برای سفر بدون ویزا در 66 فرودگاه ترکیه، 180 بندر و 26 مرز جمهوری ترکیه قابل استفاده است.

 این مورد را هم بدانید که خارجی ها برای ورود به ترکیه در مرزهای سفارشی، فرودگاه های دارای ویزای توریستی یا ویزای الکترونیکی و کارت شناسایی  مجوز اقامت در گردشگری 1 یا 2 ساله را در اختیار دارند؛ و برای امنیت توسط کار فرمایان مشترک، کارت شناسایی مجوز کار خارجی در اینده صادر می شود.

مزایای اقامت در ترکیه چیست؟

اتباع غیر ترک دارای کارت شناسایی معتبر یا اقامت کوتاه مدت گردشگری معتبر؛ ممکن است  به صورت گزینه زندگی در ترکیه به عنوان یک فرد یا با خانواده، اقامت در تعطیلات طولانی تر و مکرر، ازدواج با همسر ترک، برقراری ارتباط با مردم ترکیه برای نگرانی های اینده، کار در شرکت در سطح بین اللملی و مشاغل با حقوق و مزایای بالاتر از حد متوسط، حساب باز کردن در بانک ترکیه اقامت ترکیه را دریافت؛ و گواهینامه رانندگی خارجی خود را با گواهینامه رانندگی ترکیه جایگزین کنند. همچنان با ما همراه باشید تا بیشتر راجب نحوه اقامت صحبت کنیم.

ترکیه

فرد خارجی ممکن است در سطح شخصی یا شرکتی سرمایه گذاری کند و یا حتی می تواند شرکت یا  تجارت ترکیه را راه اندازی کند، او می تواند با جستجوی فرصت های شغلی آینده و با حقوق و کار بازنشستگی تامین اجتماعی دولت ترکیه، همچنین حمایت های پزشکی گزینه ای برای فروش و خرید و ملک و یا اجاره خانه در ترکیه را داشته باشد.

برای خارجی هایی که به تابعیت ترکیه احتیاج ندارند، پس از 8 سال اقامت کامل با اجازه اقامت کوتاه مدت در ترکیه، می توانند مستقیما به اقامت طولانی مدت که هرگز تمدید نمی شود منتقل شوند.

همچنین افراد خارجی دیگر که شرایط تابعیت دارند می توانند برای اقامت و گذرنامه درخواست دهند و با خیال راحت و مالیات بسیار کم از نور خورشید، دریا و بهشت شن لذت ببرند و بازنشستگی خود را همانند شهروندان ایالت متحده امریکا، انگلیس، آلمان و اروپا سپری کنند.

کارت شناسایی اقامت توسط اداره کل مهاجرت در بدنه وزارت کشور ترکیه در 250 دفتر ارائه می شود و 6 اجازه نامه متخلف را برای خارجی ها صادر می کند، که نسبت به ماده 30 قانون  برای افراد خارجی و بین المللی تنظیم شده است.

مجوزهای اقامت که از نظر تامین و حمایت از نظم عمومی از اهمیت بالایی برخوردار هستند؛ به شرح زیربا اسناد مورد نیاز ارائه می شود که هرکس شرایط لازم را داشته باشد اجازه زندگی  و اقامت در کشور ترکیه را هم دارد.

با اجازه اقامت ترکیه کجا می توانم سفر کنم؟

شناسنامه اجازه اقامت گردشگری، برای خارجیانی صادر می شود که برای اهداف توریستی،  سفر یا قصد اقامت در ترکیه را داشته باشند و فرزندان انها در مقاطع ابتدایی، متوسطه، دبیرستان ثبت نام کنند و کسانی که به دنبال کار هستند یا قصد را اندازی شرکت تحقیقاتی یا تجاری را دارند؛ می توانند اقامت را دریافت کنند. در بخش بعدی به معرفی انواع کارت های شناسایی می پردازیم.

مهاجرت و اقامت ترکیه

  • کارت شناسایی مجوز اقامت گردشگری در هر نمونه 1 یا 2 سال صادر می شود و نیازی به اقامت مداوم در ترکیه نیست.
  • کارت شناسایی مجوز اقامت تجاری هم هر 3 ماهه صادر می شود و نیازی به زندگی مستمر یا اقامت در ترکیه ندارد.
  • شناسنامه اجازه اقامت پزشکی برای افراد خارجی که با ویزای پزشکی یا برای استخدام در بیمارستان ترکیه می روند صادر می شود.
  • شناسنامه مجوز اقامت املاک و مستغلات هم برای کسانی ارسال می شود که دارای ملک ترکی در کشور ترکیه به زیر قیمت 250هزار دلار هستند صادر می شود و این شناسنامه اجازه می دهد که اقامت با ضمانت تجدید، برای هر دوره تمدید یابد.
  • کارت شناسایی مجوز اقامت دانشجویی پس از تحصیلات عالی و تکمیل دانشگاه در صورتی صادر می شود که فرد در مدت 6 ماه پس از فارغ التحصیلی برای کارت اقامت در دوره اضافی اقدام کنند.
  • اگر قصد طلاق یک شهروند و فرد ترکیه ای را هم دارید باید بدانید که بعد از اتمام دادگاه مجوز اقامت خانواده باطل و به اجازه اقامت گردشگری کوتاه مدت تبدیل می شود.

افرادی که با ویزای کار وارد ترکیه می شوند و دارای کارت شناسایی اجازه کار خارجی هستند، پس از تکمیل اجازه کار تا تاریخ انقضای نوشته شده، حق انتقال به کارت شناسایی مجوز اقامت توریستی را تا 10 روز دارند. به زبان ساده تر یعنی فقط تا 10 روز حق انتقال و عوض کردن کارت شناسایی خود را دارند.

به عنوان اولین شرط، برای مدت 1 سال اجازه اقامت کوتاه مدت گذرنامه شما باید 12 ماه + 60 روز و 26 ماه برای مدت دو سال معتبر باشد. مجوزهای اقامت کارت های شناسایی بسته به هدف اقامت، برای هر خارجی جدا گانه صادر می شود و امکان دارد که برای یک دوره ۶۰ روزه کوتاه تر از مدت اعتبار گذرنامه یا سند سفر باشد.

یکی دیگر از امکانات کشور ترکیه این است که در هر زمان و در هر ساعت از شبانه روز شما می توانید درخواست اجازه اقامت خود را به صورت آنلاین در وب سایت دولت مهاجرت پیگیری کنید.

حالا که همه چیز را راجب نحوه اقامت متوجه شدید؛ دیگر مردد نباشید و سریعا برای دریافت ویزا اقدام کنید زیرا کشور ترکیه بی شک یکی از بی نظیر ترین کشور ها محسوب می شود و به دلیل شباهت بسیار آداب و رسوم به ایران جای مناسبی برای زندگی است.

ثبت شرکت و اقامت در ترکیه
ثبت شرکت و اقامت در ترکیه ثبت شرکت و اقامت در ترکیه یکی از خدمات محبوب دولت ترکیه برای اتباع خارجی است

ثبت شرکت و اقامت در ترکیه

نکات کلیدی ثبت شرکت و اقامت در ترکیه ثبت شرکت و اقامت در ترکیه یکی از خدمات محبوب دولت ترکیه برای اتباع خارجی است. در کشور ترکیه مهاجران خارجی همانند…

ادامه خواندن ثبت شرکت و اقامت در ترکیه
ثبت شرکت و اقامت ترکیه
ثبت شرکت و اقامت ترکیه کسانی که با ثبت شرکت و اقامت ترکیه در کشور ترکیه زندگی می‌کنند وجهه اجتماعی بسیار بهتر و بالاتری نسبت به سایر مهاجرین دارند

ثبت شرکت و اقامت ترکیه

مراحل ثبت شرکت و اقامت ترکیه ثبت شرکت یکی از روشهای اصولی سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت ترکیه محسوب می‌شود. کسانی که با ثبت شرکت و اقامت ترکیه در کشور ترکیه…

ادامه خواندن ثبت شرکت و اقامت ترکیه
قوانین ثبت شرکت در ترکیه
ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه یکی از فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری بین‌المللی است. قوانین ترکیه و موقعیت جغرافیایی این کشور برای راه‌اندازی کسب و کار بسیار مناسب است

قوانین ثبت شرکت در ترکیه

انواع شرکت در قوانین ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت یکی از فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری بین‌المللی در ترکیه است. قوانین ترکیه و موقعیت جغرافیایی این کشور برای راه‌اندازی کسب و…

ادامه خواندن قوانین ثبت شرکت در ترکیه
ثبت شرکت در ترکیه
ثبت شرکت در ترکیه اگر به دنبال آغاز یک تجارت بین‌المللی هستید نباید فرصت ثبت شرکت در ترکیه را از دست بدهید

ثبت شرکت در ترکیه

مزایای ثبت شرکت در ترکیه اگر به دنبال آغاز یک تجارت بین‌المللی هستید نباید فرصت ثبت شرکت در ترکیه را از دست بدهید. شرایط اقتصادی رو به رشد در کنار…

ادامه خواندن ثبت شرکت در ترکیه
اقامت ترکیه با خرید خانه
اقامت ترکیه با خرید خانه دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه به دلیل سهولت آن مورد توجه بسیاری از اتباع خارجی قرار دارد

اقامت ترکیه با خرید خانه

همه چیز درباره دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه به دلیل سهولت آن مورد توجه بسیاری از اتباع خارجی قرار دارد. هرکسی که سرمایه…

ادامه خواندن اقامت ترکیه با خرید خانه
اقامت ترکیه با خرید خانه
اقامت ترکیه با خرید خانه دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه به دلایل مختلف گزینه مطلوبی برای تغییر سبک زندگی برای ایرانیان است

اقامت ترکیه با خرید خانه

دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه به دلایل مختلف گزینه مطلوبی برای تغییر سبک زندگی برای ایرانیان است. کشور ترکیه یکی از کشورهایی است…

ادامه خواندن اقامت ترکیه با خرید خانه
همه چیز در مورد اقامت ترکیه
اقامت ترکیه اقامت ترکیه مزایای فراوانی دارد که برای کسانی که به دنبال تغییر در زندگی خود هستند

همه چیز در مورد اقامت ترکیه

همه چیز در مورد اقامت ترکیه اقامت ترکیه مزایای فراوانی دارد که برای کسانی که به دنبال تغییر در زندگی خود هستند گزینه بسیار مناسبی است. کشور ترکیه که در…

ادامه خواندن همه چیز در مورد اقامت ترکیه