مسیر زمینی به ترکیه

مسیر زمینی به ترکیه

مسیر زمینی به ترکیه

سالانه گردشگران زیادی از کشورهای گوناگون برای گردشگری وارد کشور ترکیه میشوند تا از زیبایی های این کشور استفاده کنند و از جاذبه های بی شمار آن دیدن کنند. عده ای از هموطنان ما نیز برای گشت و گذار در این کشور زیبا مسیر زمینی به ترکیه و استفاده از وسیله نقلیه شخصی را انتخاب میکنند که در اینجا بهترین مسیر زمینی از ایران به ترکیه را برایتان آورده ایم.

مسیرهای زیادی وجو دارد که شما میتوانید برای سفر به ترکیه از آن استفاده کنید که البته این مسیرهای زمینی طولانی بوده و نیاز به شرایط خاص مسافر دارد.

یکی از مسیرهایی که برای سفر زمینی به ترکیه مورد استفاده قرار میگیرد استفاده از مرز بازرگان است که شاید بتوان گفت یکی از بهترین انتخاب ها می باشد.

فاصلهمسیر زمینی به ترکیه میان تهران تا استانبول ۲۰۰۰ کیلومتر میباشد و برای  رفتن به این شهر ترکیه، میتوان از مرز بازرگان اقدام کرد. این مرز، مرز مشترک بین ایران و ترکیه بوده و در فاصله ۲۹۰ کیلومتری شهر تبریز قرار دارد و برای دسترسی به آن باید از شهرهای صوفیان، مرند و ماکو گذر کرد. جاذبه های موجود در راه نیز بسیار دیدنی میباشد. مسیر این سفر بزرگراه بوده و برای رانندگی بسیار راحت است.

درمسیر زمینی به ترکیه در محوطه مرزی شهر بازرگان شهرهایی نظیر آستارا و جلفا وجود دارد که شما در این شهرها میتوانید کارهای مربوط به خروج خود را انجام دهید. در مرز بازرگان امور اداری ورود به ترکیه انجام میشود و بخاطر ازدحام زیاد گاها تا یک ساعت انجام کارهای شما زمان خواهد برد.

ایرانیان برای ورود به کشور از طریق مسیر زمینی به ترکیه نیازی به اخذ ویزا ندارند و تنها به همراه داشتن گذرنامه معتبر که تقریبا ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده است، کفایت میکند. 

در اینجا میزان مسافت میان شهرها را برایتان عنوان کرده ایم:

  • تهران تا تبریز : ۶۳۰ کیلومتر
  • تبریز تا خوی : ۱۶۵ کیلومتر
  • خوی تا مرز رازی: ۶۵ کیلومتر
  • ارومیه تا مرز سرو : ۵۵ کیلومتر
  • تبریز تا مرز بازرگان : ۲۹۰ کیلومتر
  • تهران تا مرز بازرگان : ۹۲۰ کیلومتر

 

پس از ورود به کشور ترکیه دغوبایزید اولین ترکیه میباشد که فاصله آن تا مرز بازرگان ۴۵ کیلومتر است و پس از گذر از این شهر شما ۱۵۰۰ کیلومتر دیگر تا استانبول فاصله خواهید داشت.

در شهر دغوبایزید تنها یک ایست بازرسی وجود دارد و پس از آن چیز دیگری نخواهید دید.

از شهر داغو بایزید تا شهر وان ۲۶۰ کیلومتر فاصله می باشد که نیمی از راه جاده کوهستانی است

در مسیر زمینی به ترکیه بررسی وضعیت جاده های ترکیه یکی از موارد مهمی است که شما پیش از سفر باید به آن توجه داشته باشید. جاده های شرقی ترکیه دست اندازهای زیاد و خطرناکی دارند و در صورت آشنا نبودن به مسیر میتواند شما را حسابی به دردسر بیندازد.

این دست اندازها تصادفات و مشکلات زیادی را بوجود آورده اند.

بیشترین ترافیکی که در مسیر زمینی به ترکیه پیش روی شما خواهد بود مربوط به ورودی های پل معلق شعر استانبول است. این پل معلق قاره های اروپا و آسیا ره به یکدیگر متصل می کند و گاها دارای ترافیک های نیمه سنگینی است. در این جاد ها پمپ بنزین به اندازه کافی و وجود دارد اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که قیمت بنزین در ترکیه بسیار گران است.

قیمت هر لیتر بنزین در کشور ترکیه برابر با ۵ لیر، یعنی در حدود ۱۰ الی ۱۲ هزار تومان است. همچنین خدمات رفاهی، مکان های اقامتی و سرویس های بهداشتی بین مسیر دارای بهداشت مناسبی اند و تجربه خوبی از سفر در جاده کشور های خارجی خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید