سوغات های معروف ترکیه

سوغات های معروف ترکیه

سوغات های معروف ترکیه

هنگام سفر به ترکیه اگر به دنبال خرید سوغات برای دوستان و نزدیکان خود هستید شاید دوست داشته باشید که چه سوغاتی بهترین یادگار از این کشور میتواند باشد. سوغاتی که همیشه یادگار شیرین شما از سفر باشد. پس بهتر است هنگام خرید، سوغاتی اصیل و مخصوص آن اقلیم و کشور را به یادگار ببریم

کشور ترکیه پر از سوغاتی های اصیلی است که میتوانید طی سفر خود و بازدید از این کشور از آن ها استفاده کنید.

سوغات صنایع دستی ترکیه:

چشم نظر: در طول سفر به ترکیه، هنگام گشت و گذار و خرید حتما نماد چشم زخم های آبی رنگ نظر شما را به خود جلب خواهد کرد، تقریبا در هر مغازه، خانه یا اداره و ماشاینی که وارد شوید می بینید که نماد چشم زخم های آبی رنگ در یک گوشه نظر ها را به خود جلب مس کند. مر دم ترکیه همانند بیشتر مردم ما بر این اعتقاد اند که نماد چشم زخم نظر ها و افکار بد را دور کرده و با آویزان کردن آن افکار و موج بد از شما دور می شود. چشم زخم آبی به اشکال مختلفی مانند زیورآلات، ظروف، جاکلیدی و بدلیجات در ترکیه تولید و عرضه میشود. همچنین می توانید سازه های دستی آن را نیز تهیه کنید و به عنوان سوغاتی دستی ترکیه هدیه دهید.

فرش دستباف ترکیه : یکی از زیبا ترین و البته گران ترین سوغاتی های ترکیه، فرش دستباف ترکی است که زنان ترکی برای ساخت آن ماه ها و حتی سالها زمان صرف می کنند. فرش های ترکیه به دلیل طرح ها ی سنتی زیبا و کیفیت ساخت یکی از سوغاتی های محبوب ترکیه محسوب می شود. فرش های ترکیه را می توانید در اندازه های مختلف از بزرگ تا کوچک تهیه کنید. و اما این نکته مهم را فراموش نکنید.

ظروف سفالی و مسی ترکیه: ظروف سفالی ترکیه یکی دیگر از سوغاتی های زیبای ترکیه است که در هر کجای ترکیه می توانید پیدا کنید، اما شهر آوانوس در کاپادوکله به دلیل تولید این ظروف در طرح های بسیار زیبا شهرتی دو چندان دارد. صنعتگران محلی ترکیه خاکرس مورد نیاز برای ساخت ظروف سفالی را از رودخانهی قرمز تهیه کرده و بهکار میگیرند. در هنگام خرید ظروف سفالی در برخی از مغازه ها می توانید حتی شاهد کار سفالگران باشید و خوئتان پش چرخ سفالگری بشینید.

ظروف مسی ترکیه نیز که به کوزه ها و قابلمه هایش معروف است، جزو دیگر سوغاتی های محبوب دست ساز ترکیه استظروف مسی در ترکیه هنوز با تکنیکهای قدیمی تولید می شود، از این رو ظروف مسی ترکیه از دیگر سوغاتی های زیبا و جذاب ترکیه محسوب می شود.

 

بهترین سوغاتی خوراکی ترکیه 

راحت الحلقوم: اگر می خواهید شیرینیه سنتی عثمانی ترکیه را تجربه کنید، راحت الحلقوم ترکیه را فراموش نکنید.طعم بی نظیر و شیرین راحت الحلقوم ترکیه از مزه های نابیست که لذت سفر شما به این کشور را شیرین تر می کند.

باقلوا استانبول ترکیه : شیرنیه لایه لایه ای که با انواع مغز های گردو و پسته پر شده است و با عسل و شیره شیرین شده است. باقلوا بی اغراق یک از شیرنی های خوشمزه دنیاست. باقلوای ترکیه مخصوص استانبول است، اما در هر شهری که باشید می توانید سوغتی خوشمزه ترکیه را تهیه کنید.

قهوه ترک : حتی اگر قهوه دوست ندارید، قهوه ترکی نوشیدنی دلچسبید که نباید فراموش کنید. پس از بازگشت از سفر خود با تور ترکیه خود را به یک فنجان قهوه ترک دلچسب مهمان کنید، یک جا بشینید و خاطرات شیرین خود در طول سفر با تور ترکیه را یاد آور شوید.

ادویه ترکیه : ترکیه، مخصوصا استانبول به شهر ادویه مشهور و معروف است. ادویه ترکی از آن دسته اجناسیست که می بایست در سفر به ترکیه خریداری کرد. کیفیت و مرغوبیت ادویه جات در ترکیه علاقه مندان به غذا، عطر و طعم را جذب خود کرده است. مخصوصا زعفران ترکیه از سوغاتی های مخصوص و اصیل ترکی محسوب می شود.

خرید پوشاک در ترکیه : در طول سفر در ترکیه، حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، مراکز بزرگ و قیمت باور نکردنی پوشاک ترکیه شما را وسوسه به خرید می کند. پوشاک مرغوب ترکیه به خوش دوختی و مرغوبی الیاف شهرت دارد، قیمت مناسب انواع پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه ترکیه به همراه کیفیت عالی آن باعث شده تا پوشاک نیز جزو سوغاتی های ترکیه بدیل گردد. از قیمت انواع لباس برند و مرغوب در ترکیه حتما متعجب خواهید شد. در مراکز خرید ترکیه می توانید از نمایندگی های انواع برند ها و مارک ها ی مطرح دنیا در مناسب ترین قیمت خرید کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید