خرید خودرو بدون مالیات در ترکیه

خرید خودرو بدون مالیات در ترکیه

شرایط خرید خودرو بدون مالیات در ترکیه

             

عده خاصی از افراد میتوانند بدون پرداخت مالیات اقدام به خرید خودرو نمایند که این عده شامل اتباع خارجی مقیم ترکیه که دارای اجازه کار از وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه هستند ، دانشجویان خارجی که در ترکیه در حال تحصیل می باشند ، خارجی هایی که مقیم ترکیه اند و آمده اند تا دوران بازنشستگی خود را در این کشور بگذرانند ، بازیکنان خارجی که در حال حاضر در یکی از باشگاه ترکیه بازی می کنند، دیپلمات ها و کارکنان روزنامه های بین المللی در ترکیه ، می توانند بدون پرداخت مالیات و ارزان تر از شهروندان ترک ، اتومبیل مد نظرشان را خریداری کنند . اتومبیل خریداری شده معاف از مالیات ، تنها می تواند توسط خریدار  و بستگان درجه اول آن مورد استفاده قرار گیرد .

البته در خصوص خرید اتومبیل بدون مالیات در ترکیه شرایط خاصی دارد مثل اینکه اتومبیل باید از یک فرد خارجی خریداری شود و به عبارتی یک فرد خارجی اتومبیل را به فرد خارجی دیگری واگذار کند و یا اینکه خودرو از خارج از کشور ترکیه به این کشور آورده شده باشد.

نکات مهم در مورد خرید اتومبیل های معاف از مالیات در ترکیه :

بدون پرداخت مالیات مسلما اتومبیل مد نظرتان را ارزان تر تهیه خواهید کرد ، اما این نوع خرید مستلزم پرداخت دپوزیت به اداره Türkiye Turing ve Otomobil Kulübü است و مقدار این پول نسبت به مدل اتومبیل و حجم موتور مشخص می شود . این مبلغ تنها پس از فروش اتومبیل ، به شخصی دیگر (که او هم حتما باید خارجی باشد‌) به شما برگردانده خواهد شد .

به جز دیپوزیت اولیه ، مقداری هزینه سالیانه هم شامل اتومبیل های معاف از مالیات می شود .

روند خرید اتومبیل معمولی که شامل مالیات می شود ، بسیار ساده تر و سریع تر است و مسلما موقع فروش دردسر کمتری خواهد داشت .

خارجیان مقیم ترکیه اجازه خرید اتومبیل معاف از مالیات و هم چنین اتومبیل شامل مالیات را دارند .

این اتومبیل ها را تنها به خارجی های دیگر می توان فروخت و فروششان به خود تُرک ها تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نمی باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید