اپلیکیشن داروخانه های ترکیه

اپلیکیشن داروخانه های ترکیه

اپلیکیشن داروخانه های ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که در زمینه پزشکی دستاوردهای زیادی داشته است و در حال تبدیل شدن به یک کشور مدیکال توریستم یا به اصطلاح گردشگری پزشکی می باشد. یکی از موارد جالب در این کشور این است که پزشک ها مانند ایران نمیتوانند بیرون فضای کلینیک یا بیمارستان برای خود دفتری به نام مطب داشته و به صورت مستقل شروع به کار نمایند.

 در خصوص رشته داروسازی و باز کردن داروخانه نیز به همین صورت بوده و تحصیل در رشته داروسازی نیز شرایط خاص خود را داشته و خارجیان نمیتوانند برای خود داروخانه باز نمایند.

تحصیل داروسازی در کشور ترکیه به مدت ۵ سال می باشد و شرط تحصیل در رشته داروسازی در کشور ترکیه این است که افراد حتما باید ۱ سال در کالج درس بخوانند و سپس وارد دانشگاه شوند.

نکته جالب توجه دیگری که در خصوص داروخانه های ترکیه وجود دارد این است که در این کشور داروخانه شبانه روزی وجود نداشته و داروخانه ها به صورت شیفت گردان در نقاط خاصی از شهر و هر محل تا صبح باز میمانند و به ارائه خدمات مشغول میشوند که با توجه به این موضوع اپلیکیشنی برای نمایش محل داروخانه ها ایجاد کرده اند. 

 این اپلیکیش iEczane نام داشته و برای دریافت اطلاعات داروخانه ها طراحی شده است.

با این برنامه به راحتى به نزدیک ترین داروخانه ها با توجه به محل استقرار خود و یا کلیه داروخانه ها در هر منطقه دست خواهید یافت. از خصوصیات این برنامه پیدا کردن آدرس و تلفن داروخانه مورد نظر و لینک شدن آن به برنامه هاى مسیر یابى، همچنین ساعت کار داروخانه ها میباشد.  ساعات کار داروخانه ها در روزهای تعطیل همچنین شبها به صورت شیفت گردان تغییر مى کنند. عموما در روزهای تعطیل و بعد از ساعت کار (شیفت شب) فقط  یک داروخانه در هر منطقه خدمات رسانی میکند.

(nobatçi) نام برنامه دیگری است که میتوانید با نصب این برنامه در روزهای تعطیل و در ساعت بعد از اتمام کار روزانه داروخانه ها، داروخانه های باز را در هر منطقه  مشاهده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید