استانبول کارت

استانبول کارت یا آکبیل ترکیه

استانبول کارت یا آکبیل ترکیه

استانبول کارت یا آکبیل برای استفاده از سیستم های حمل و نقل شهری استانبول مورد استفاده قرار میگیرد و در سال ۲۰۰۹ معرفی شد. این کار از تکنولوژی RFID استفاده میکند و مانند کارت های مترو ایران مورد استفاده قرار میگیرد.

شما میتوانید این کارت را از دستگاه های شارژ خودپرداز نزدیک به متروبوس یا مترو تهیه کنید و با پرداخت ۱۰ لیر یک کارت با مبلغ شارژ ۶ لیر به شما داده میشود. هزینه استفاده از آکبیل کارت پیش پرداخت می باشد و باید آن را قبل از استفاده شارژ کرد

استانبول کارت

استانبول کارت

مزایای استفاده از استانبول کارت

  • شما با داشتن تنها یک کارت میتوانید از تمام وسیله های نقلیه مانند اتوبوس، متروبوس، مترو، قایق، تراموا و کشتی از آن استفاده کنید. حتی برخی از سرویس های بهداشتی عمومی که پولی هستند نیز از این کارت میتوان استفاده کرد.
  • از مزایای دیگر میتوان به پیش پرداخت بودن استفاده کرد و شما نیازی به ایستادن در صف و معطل شدن در صف های طولانی نیست و شارژ مجدد با دستگاه های تعبیه شده در کوتاه ترین زمان انجام میشود.
  • استفاده از آن آسان است و لازم نیست حتما بین کارت و کارت خوان تماس ایجاد شود و از فاصله ۸ سانتی متری نیز عمل میکند. و حتی نیازی نیست آن را از کیف پول یا کیف دستی خود خارج کنید.
  • مبلغ باقی مانده پس از کسر وجه با روشن شدن چراغ در صفحه نمایش دیده میشود.
  • چند مسافر میتوانند با هم از یک استانبول کار استفاده کنند و هر استانبول کارت تا ۵ نفر را پشتیبانی میکند. پس از هر بار استفاده از کارت و ورود مسافر به ایستگاه، چند ثانیه صبر کنید و سپس مجدداً از کارت استفاده کنید. با توجه به تجارب شخصی سعی کنید از هر کارت برای بیش از ۳ نفر استفاده نکنید.
  • با استفاده از این کارت به  شما تخفیف ۴۰% درصدی نسبت به کرایه ی معمولی داده میشود.
  • در یک بازه ی زمانی دو ساعته می توانید تا ۵ بار مسیر یا وسیله ی خود را عوض کنید و هر دفعه مبلغ کمتری را پرداخت کنید.

تهیه استانبول کارت

برای خرید استانبول کارت میتوان از دستگاه های شارژ تعبیه شده در ایستگاه ها استفاده کرد و با ارائه مبلغ غیر قابل استداد ۱۰ لیر کارتی با شارژ ۶ لیر تهیه نمایید.

شارژ استانبول کارت

برای شارژ کارت دستگاه هایی در ایستگاه های استانبول تعبیه شده است که عکس آن را در پایین میبینید و میتوانید با گذاشتن کارت خود در محل مشخص شده و دادن پول به دستگاه به هر میزان که میخواهید کارت خود را شارز نمایید. برخی دکه ها نیز کارت را برای شما شارژ میکنند و برای استفاده از این نوع بدنبال Akbil Dolum Noktası بگردید تا بتوانید کارت خود در این نقاط شارژ نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید