آنتالیا آکسو

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای آنتالیا

آنتالیا یکی از بنادر و شهرهای ساحلی گردشگری ترکیه است که به بهشت گردشگری معروف شده است. آب و هوای این منطقه مدیترانه ای بوده و مکان های دیدنی و به یاد ماندنی زیبایی در این ناحیه وجود دارد.

آب و هوای آنتالیا در نوروز و تمام فصول سال مدیترانه‌ای  است تابستان‌های این ناحیه آفتابی و زمستان‌هایش معتدل‌ و گاها بارانی‌؛ بهترین زمان بازدید سواحل جذابش فروردین تا آبان بوده که این زمان برای شنا مناسب است. از ۳۶۵ روز سال بیش از ۳۰۰ روز در سال، هوا آفتابی است. اگر به فکر آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست خود هستید ماه اردیبهشت، بهترین زمان آن بوده و این ماه برای حمام آفتاب مناسب میباشد. بهترین زمان رفتن به آنتالیا نیز اردیبهشت است.

شرایط جوی آنتالیا سبب شده تا آنتالیا به بهشتی برای فعالیتهای ورزشی مانند موج سواری ، اسکی روی آب، قایقرانی ، کوهنوردی و… تبدیل شود

آب و هوای آنتالیا خاص مدیترانه ای است با تابستانهای آفتابی و زمستانهای معتدل. از اواسط آوریل تا نوامبر (فروردین تا آبان) برای شنا مناسب است. متوسط آب و هوای آنتالیا در تابستان ۲۸ درجه سانتی گراد و دمای آب ۲۷ درجه سانتی گراد است. در حدود ۳۰۰ روز در آنتالیا برای شنا مناسب است. اگر باران را دوست دارید و از راه رفتن در زیر باران لذت می برید می توانید در ماه آوریل به آنتالیا سفر کنید و از رنگین کمانهایی که در بعد از ظهر روزهای بارانی ایجاد میشود لذت ببرید.

برای سهولت مسافرین و اطلاعات آب و هوای آنتالیا , بر روی سایت ما درجه هوای روزانه آنتالیا و دیگر شهرهای توریستی ترکیه نمایش داده شده است .

#آب_هوا #آنتالیا #ترکیه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید