تابعیت ترکیه

سرمایه گذاری به امید تابعیت

سرمایه گذاری در ترکیه به امید تابعیت ترکیه

این روزها شاهد نوسانات زیادی در بازار مالی ایران و کاهش شدید ارزش پول ملی هستیم که همین امر موجب شده ایرانیان بدنبال یک جایگاه امن برای سرمایه گذاری های خود بگردند و بالتبع این شرایط موقعیت بی نظیری برای کشورهایی مانند ترکیه ایجاد کرده است. اکثر ایرانیان به امید اخد سرمایه گذاری در ترکیه به امید تابعیت ترکیه و پاسپورت ترکیه این کشور و خروج از مرزهای ایران اقدام به خرید مسکن و مستغلات در کشور ترکیه میکنند.

با پاسپورت ایران در جهان میتوان به ۵۴ کشور در جهان سفر کرد که ۱۹ کشور در قاره آفریقا،۸ کشور از قاره آمریکا،۱۶ کشور از قاره آسیا، ۵ کشور از قاره اروپا و ۶ کشور از قاره اقیانوسیه قرار دارد. اما این تعداد کشور موجب ایجاد رتبه جهانی معتبری برای پاسپورت ایرانی نشده است و این موجب شده ایرانیان به دنبال یک تابعیت ثانوی نظیر سرمایه گذاری در ترکیه به امید تابعیت ترکیه برای خود باشند و راهی مقاصدی نظیر ترکیه شوند.

در سپتامبر سال ۲۰۱۸ کشور ترکیه تسهیلات سرمایه گذاری در ترکیه به امید تابعیت ترکیه با سرمایه گذاری را برای خارجیان تسهیل کرد و با توجه به آن با خرید ملک به ارزش ۳۰۰ هزار دلار امکان دریافت پاسپورت ترکیه برای سرمایه گذار فراهم میگردد. طبق آمار غیر رسمی بدست آمده از ابتدای امسال هزار خانه مسکونی در شهرهای مختلف ترکیه توسط ایرانیان خریده شد است که متوسط قیمت این خانه ها ۱۶۰ هزار دلار بوده است. که از دلایل آن میتواند به تحولات بازار ارز و کاهش پول ملی اشاره کرد.

مرکز آمار ترکیه اعلام کرد که شهروندان ایرانی ۹۴۴ واحد مسکونی در شهرهای مختلف این کشور به امید سرمایه گذاری در ترکیه به امید تابعیت ترکیه خریداری کرده اند که این میزان سه برابر مدت مشابه در سال گذشته بوده است.

سرمایه گذاری و خرید ملک از سوی شهروندان ایرانی به امید کسب پاسپورتی بدون محدودیت ویزا به ۱۱۳ کشور می باشد.

ایرانی ها میتوانند با سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار دلار اقامت ترکیه را به دست آورد و حق اقامت در خاک  این کشور به آن ها داده میشود. با همین میزان سرمایه گذاری در بانک های دولتی به مدت ۳ سال یا خرید ابزاهای بدهی دولتی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار امکان اخذ تابعیت این کشور وجود دارد.

حسین آریان رئیس انجمن همکاری منطقهای اژه و ایران که از سال ۲۰۱۱ در ازمیر ترکیه تاسیس شده به روزنامه دنیا در ترکیه گفت: «ایرانیان در ازمیر ۲۵ شرکت تاسیس کردهاند که ۶ تای آن کارخانه است. در ۳ سال اخیر در ازمیر ۲۵ شرکت ایرانی تاسیس شدهاند. از اینها ۱۵ شرکت از دبی به ازمیر منتقل شدهانداتحادیه بورس و اتاق بازرگانی ترکیه سال ۲۰۱۸ آماری منتشر کرد که در آن به سرمایهگذاری خارجی کشورهای مختلف در این کشور اشاره داشت. بر اساس این آمار در مجموع ۳۵۳۵ شرکت با مشارکت خارجیان در ترکیه تاسیس شده است. از این شرکتها ۴۳۸ متعلق به سوریها، ۳۶۲ متعلق به آلمانیها و ۲۶۶ متعلق به ایرانیها است. یک شهروند ایرانی دیگر نیز درباره سرمایهگذاری و تجارت در ترکیه به خبرگزاری آناتولی گفت: «با خرید اوراق بهادار به ارزش ۵۰۰ هزار دلار در بانکهای ترکیه یا با تاسیس کارگاه و استخدام ۵۰ شهروند ترک به راحتی و در عرض ۴۵ روز امکان دستیابی به پاسپورت این کشور فراهم میشود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید