جنگل بلگراد

جنگل های بلگراد ، آرامش یک شهر

جنگل بلگراد ، آرامش یک شهر

جنگل های بلگراد این روزها یکی از جاذبه های گردشگری شهر استانبول شده است و خیلی ها هنگام سفر از این طبیعت زیبا بازدید میکنند.

جنگل بلگراد در ۱۵ کیلومتری شمال غرب استانبول استانبول قرار دارد و حیات وحش زیبایی دارد.

این جنگل در دوران امپراطوری عثمانی یک شکارگاه بوده است و مساحت آن بیشتر از مقداری فعلی بوده است. این جنگل در دوران عثمانی از موقعیت استراتژیک ویژه ای برخوردار بوده است و یکی از منابع اصلی تامین آب شهر به شمار می آمده است و قنات های زیادی در آن وجود داشته که بقایای این قنات ها هنوز هم در این جنگل قابل رویت است.

در این جنگل درختان بلوط سر به آسمان کشیده اند و میتوان در آن درختان توس شرقی، ممرز و شاه بلوط را نیز پیدا کرد. در این جنگل بیش از ۷۱ گونهی پرنده و ۱۸ نوع پستاندار زندگی میکنند.

در این جنگل راسو، مار، گرگ، روباه، آهو و گراز وحشی دیده میشود و زیستگاه پستانداران بسیار دیگری نیز می باشد.

در جنگل بلگراد مسیر پیاده روی تعبیه شده است و این مسیر بین دو چشمه میباشد و گردشگران اطراف این چشمه ها با ظروف پلاستیکی صف بسته اند تا از آب این چشم ها بچشند و از طعم بی نظیر آن استفاده کنند. در این مسیر دستگاه های ورزشی نیز تعبیه شده است و کافه هایی در اطراف وجود دارد که در آنجا شما میتوانید بیسکوئیت، نان تست، چای و نوشیدنیهای غیرالکلی داشته باشید. این مسیر دورتادور «Buyuk Bent» کشیده شده است و طول آن حدود ۶/۵ کیلومتر است.

باغ آتاتورک یک باغ گیاهشناسی است که در جنگل بلگراد واقع شده است و برای اولین بار در سال۱۹۱۶ در ترکیه تاسیس شد. مساحت این باغ حدود ۳۰۰ هکتار است و بیش از ۲ هزار نوع گیاه بومی و خارجی را در خود جای داده است. شما میتوانید در کنار دریاچهی آن گیاهان بسیار عجیبی پیدا کنید. این باغ در تمامی ایام هفته از ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر باز بوده و ورودیهی آن رایگان است.

برای رفتن به جنگل بلگراد شما باید از تاکسی استفاه کرده و یا از  وسایل حملونقل عمومی استفاده کنید، میتوانید در میدان تکسیم سوار اتوبوسهای ۴۲ یا اتوبوسهای خط ۱۵۳ در «Sariyer» شوید و در «Bahkecoy» پیاده شده و بقیهی مسیر را پیاده بروید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید