کنسولگری عربستان در استانبول

تجمع دوستان خاشقچی در مقابل کنسولگری عربستان در استانبول

تجمع “دوستان خاشقجی” در مقابل کنسولگری عربستان در استانبول با حضور مشاور اردوغان

منابع آگاه از تجمع “دوستان” روزنامه نگار منتقد سعودی در مقابل کنسولگری عربستان در استانبول خبر دادند.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ده‌ها تن از دوستان جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی در مقابل کنسولگری عربستان در استانبول تجمع کرده و خواستار اجرای عدالت در مورد پرونده وی شدند.

در میان شرکت کنندگان در این تجمع اعتراض آمیز، علاوه بر دوستان خارجی خاشقجی، یاسین آکتای، مشاور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز حضور داشت.

در همین راستا، آکتای به خبرنگاران گفت: هیچ کس نمی‌تواند این موضوع را از بین ببرد. نتوانستم جمال را نجات دهم و ما اصلاً گمان نمی‌کردیم که چنین اتفاقی در قرن بیست و یکم رخ دهد.

وی افزود: رسوایی کنونی باید موجب شود که قاتلان جمال نسبت به لحظه فکر کردن به قتل وی پشیمان شوند.

انجمن دوستان خاشقجی در پایان با صدور بیانیه‌ای اظهار کرد: از این مکان که روح جمال پر کشید، صراحتاً اعلام می‌کنیم که ما هرگز سازش را در موضوع قتل خاشقجی نمی‌پذیریم و هرگز در قبال رهایی مجرمان از مجازات و پیگردشان ساکت نخواهیم نشست.

در ادامه این بیانیه آمده است: تمامی راه‌های قانونی را امتحان می‌کنیم و از تمامی راهکارهای حقوقی، رسانه‌ای و سیاسی استفاده می‌کنیم تا عدالت کامل در رابطه با این موضوع اجرا شود و جنایت مشابه دیگری در این باره رخ ندهد.

دوستان خاشقجی در بیانیه خود تاکید کردند: نباید به هیچ یک از قاتلان جمال اجازه داد شود که از مجازات فرار کند، بلکه باید در برابر جنایت‌های مشابه علیه صاحب نظران ایستاد و از آزادی رسانه و بیان در منطقه دفاع کرد.

شرکت کنندگان در این تجمع تصاویری از خاشقجی را در دست گرفتند که بر روی آن عبارت “دوستان خاشقجی” نوشته شده بود و یکی از این افراد با قرمز کردن دست خود به نشانه آلوده بودن به خون، ماسکی را شبیه به چهره محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بر روی صورت خود گذاشته بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید