پاک کردن نام ترامپ در استانبول

پاک کردن نام ترامپ در استانبول

پاک کردن نام ترامپ در استانبول

نام دونالد ترامپ که پیش از این در ورودی زیگذری در استانبول درج شده بود، توسط شهرداری این شهر پاک گردید.

پس از تنش های ایجاد شده میان آنکارا و واشنگتن و اقدامات تحریمی دونالد ترامپ علیه ترکیه موجب ایجاد فضای تنفر از رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا در ترکیه گردید و کمیسیون فرهنگ و هنر شورای شهر استانبول تصمیم به تغییر این نام گرفته و این طرح را تصویب نمود.
پیش از این تابلوی یک زیرگذر در محلهکوش تپهمنطقه شیشلی شهر استانبول به علت نزدیکی به برج ترامپ در شهر استانبول،ترامپنامگذاری شده بود که از امروز / شنبه/ شهرداری استانبول نام این زیرگذر را بهزیرگذر مجیدیهتغییر داد.
دونالد ترامپ یک برج بلندمرتبه در منطقه شیشلی شهر استانبول دارد که به یک مرکز خرید بزرگ تبدیل شده است.
در جریان تنش چند هفته اخیر بین ترکیه و آمریکا بر سر زندانی شدن کشیش آندرو برونسون که به اتهام جاسوسی در شهر ازمیر ترکیه در بازداشت به سر می برد، دونالد ترامپ طی سخنانی تهدید آمیز خواستار آزادی وی شده و ترکیه را به تحریم تهدید کرد و با مخالفت آنکارا، ترامپ دستور تحریم وزیر کشور و دادگستری ترکیه را صادر کرد.
ترامپ همچنین در پی رد درخواست وی مبنی بر آزادی کشیش آمریکایی از سوی دولت آنکارا، تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم ترکیه را دو برابر کرد و در پی این اقدامات ارزش لیر ترکیه به شدت افت کرد.
افت بالای ۵۰ درصدی ارزش لیر ترکیه در دو ماه اخیر که با تورم و فشار بر طبقه متوسط ترکیه همراه بوده، موجب تقویت حس تنفر از دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در ترکیه شده است.
مردم کشور ترکیه و به خصوص استانبول همچنین به علت اقدامات ترامپ از حمایت از رژیم صهیونیستی و نیز انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، ترامپ به یکی از منفورترین چهره های جهانی در ترکیه تبدیل شده است.
چند هفته پیش در پی تشدید اقدامات تحریمی آمریکا علیه ترکیه، تعدادی از شهروندان این کشور خواستار توقیف برج ترامپ در استانبول به نفع کشور ترکیه شده بودند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید