همه پرسی کردستان عراق

همه پرسی کردستان عراق یک تهدید برای ترکیه محسوب می شود

ترکیه همه پرسی کردستان عراق را یک تهدید می داند

بنعلی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در خبری اعلام کرد همه  پرسی که در منطقه کردستان عراق برگزار میشود باعث میشود تا امنیت ملی ترکیه با خطر جدی روبرو شود و از اینرو برای حفظ این امنیت هر اقدام مورد نیاز را انجام خواهیم داد.

به نقل از افکار نیوز، نخست وزیر ترکیه در یک کنفرانس خبری عنوان داشته است که همه محافل بین المللی بر سر اشتباه بودن همه پرسی در کردستان عراق، تاکید دارند.

وی در ادامه افزود: مشکل اصلی روابط میان بغداد و اربیل می باشد و ما برای حل این مشکل بین آن ها آماده کمک هستیم. ترکیه به هیچ عنوان پذیرای تحمیل و قرار گرفتن در عمل انجام شده نخواهد بود و برای محافظت از امنیت ملی خود دست به هر اقدامی خواهد زد.

وی تاکیید کرد که ترکیه قصد دارد تا برای مقابله با خطرات امنیتی ترکیه که بخاطر همه پرسی کردستان بوجود خواهد آمد از تمام حقوق بین المللی خود استفاده کند. این همه پرسی امنیت ملی ترکیه را به خطر خواهد انداخت و آنکارا هرگز تغییرات در عراق و سوریه را نخواهد پذیرفت و برای حفظ امنیت ملی خود هر اقدامی خواهد کرد.

نخست وزیر ترکیه روز جمعه اعلام کرد ترکیه مصمم است از حقوق بین المللی خود برای مقابله با خطرات امنیتی ناشی از برگزاری همه پرسی درباره جدایی منطقه کردستان عراق استفاده کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید