اجاره مسکن استانبول

نکاتی در مورد اجاره مسکن

نکاتی در مورد اجاره مسکن ترکیه

– در ترکیه مسکن بدون آب و برق و گاز اجاره داده میشه و کسی که اجاره و یا خرید می کنه باید به ادارات مربوطه مراجعه و برای خودش گاز و برق و آب بگیره. اگر شما کارت اقامت نداشته باشید نمی تونید گاز و برق و آب بگیرید و تا کارت اقامت شما بیاد نیاز به کمک کسی را دارید که بتونید به اسم اون نفر مشکل انرژی خونه را حل بکنید.

– با توجه به اینکه خونه بدون آب و برق و گاز اجاره داده میشه معمولا پول پیش مثل ایران دریافت نمیشه. و فقط به اندازه یک ماه کرایه و یا حداکثر دو ماه کرایه پول پیش گرفته می شود. دوستان در نظر داشته باشید با توجه به متن قرارداد استانداردی که در ترکیه برای اجاره دادن استفاده می کنند معمولا پول پیش شما پس داده نخواهد شد و یا فقط قسمتی از آن پس داده می شود چون با بهانه های رنگ و تعمیرات کسر می شود. پس سعی بکنید فقط به اندازه یک ماه کرایه پول پیش پرداخت بکنید.

– با توجه به اینکه ممکنه شما آشنایی با محیط و شهر ندارید ممکنه نتونید یک سال در خونه اجاره شده بمونید برای همین حتما در قرارداد ذکر بکنید که در صورت نیاز بتونید با اطلاع قبلی خونه را تحویل بدید در غیر این صورت اگر در قرارداد ذکر نکنید صاحب خونه می تونه کرایه کل یک سال رو از شما طلب بکنه.

– هزینه بنگاهی برابر یک ماه کرایه می باشد در بعضی مواقع سعی می کنند به اندازه دو ماه کرایه از شما به عنوان هزینه بنگاهی دریافت بکنند لذا یکی از راحت ترین کارها مراجعه به سایتهای اینترنتی هست که مستقیم خود صاحب خانه ها آگهی کردند و شما در صورت اجاره نیاز به پرداخت هزینه بنگاه ندارید. حتما دقت داشته باشید از نفری که اجاره می کنید صاحب ملک باشد و افراد کلاه بردار نباشند.

چند تا از سایتهایی که می تونید دنبال خونه بگردید:
https://www.sahibinden.com/kategori/emlak-konut

https://www.hurriyetemlak.com/konut-kiralik/istanbul/listeleme

https://www.milliyetemlak.com/kiralik-daire

– با توجه به اینکه در استانبول قطعی آب و برق زیاد هست برای دوستان توصیه می کنم از مجتمع های مسکونی و یا آپارتمانهایی که دارای مخزن آب و ژنراتور برق هستند اجاره و یا خرید بکنند. هم امنیت مجتمع ها به دلیل کنترل ورود خروج افراد بالا هست و هم مشکل قطعی آب و برق را احساس نخواهند کرد. ممکنه شما یکم شارژ آپارتمان پرداخت بکنید ولی ارزش این رو زمانی خواهید فهمید که ۲ یا ۳ روز قطعی آب باشه ولی شما مشکلی نداشته باشید.

– بعد از اجاره خانه شما بفکر گرفتن اینترنت می افتید. چند نکته هم در همین مورد خدمت شما بگم در ترکیه ۹۵ درصد زیر ساختار اینترنت دست شرکت Turk Telekom هست ومابقی دست Superonline و اگه اینترنت رو غیر از این دو شرکت خریداری بکنید در واقع دارید یه کمیسیون اضافی به شرکت ثالث میدید که خدمات این دوتا شرکت رو به شما می فروشه. در مورد خط تلفن هم در نظر داشته باشید ترکیه ۳ تا اپراتور اصلی داره ترکسل(Turkcell ) ، Vodafone و Avea که حدودا یکسال هست که با شرکت TTNET ادغام شدن و شرکت Turktelekom رو تشکیل دادن. بقیه سیم کارتهایی که فروخته میشن از زیر ساختار این سه شرکت استفاده می کنند ولی با برند و اسم خودشون.
دقت بکنید معمولا چون قرارداد های اینترنتی در اول دو ساله بسته میشن اگر بعد از چند ماه بخواهید تسویه حساب بکنید و اینترنت رو ببندید محبورید هزینه اضافی مربوط به کل قرارداد رو پرداخت بکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید