قدس را تقدیم دولت کودک کش نمی کنیم

قدس را تقدیم دولت کودک کش نمی کنیم

رجب طیب اردوغان اعلام داشت که قدس را تقدیم دولت کودک کش نمیکنیم؛

رئیس جمهوری ترکیه امروز در کنگره حزب عدالت و توسعه در شهر سیواس؛ تاکید کرد که قدس نور چشم مسلمانان است و آن را به دولت کودک کش قاتل، غارتگر و اشغالگر تقدیم نمی کنیم.
وی اقدام آمریکا در خصوص شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و صدور دستور انتقال سفارت آمریکا به قدس را مغایر قوانین بین المللی و قواعد دیپلماتیک عنوان کرد و اذعان داشت: منطقه خاورمیانه دوران سختی را پشت سر می گذارد و تحولات عراق، سوریه، یمن و قدس، همگی نشانه این روزهای سخت و دردناک است و با توجه به این تحولات، دیگر جایی برای توطئه برادرکشی در منطقه باقی نمانده است.

اسناد موجود در آرشیو دوره عثمانی ترکیه مبنی بر مالکیت بر شهر قدس، موجب نگرانی اسرییلی ها را شده است.
در میان پرونده های مالکیت خصوصی، ۱۳۹ سند متعلق به سلطان عبدالحمید دوم (آخرین پادشاه عثمانی) وجود دارد که ۱۳۷ سند در گذشته به خزانه منتقل شده و تنها در ۲ سندی که در منطقه اریحا نگهداری می شود، زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع به نام آخرین پادشاه عثمانی ثبت شده است.
اسناد حاکی از تعلق سرزمین فلسطین به فلسطینی ها، به مقامات دولت خودگردان ارسال شده، اما دولت اسراییل درخواستی برای دریافت این اسناد از ترکیه نکرده است، چرا که در این صورت، به واقع باید عدم مالکیت خود بر سرزمین های فلسطینی را بپذیرد.
سلطان عبدالحمید دوم، سی و چهارمین خلیفه عثمانی و آخرین آن ها، در ۲۱ سپتامبر ۱۸۴۲ میلادی متولد شد و در سال ۱۸۷۶ میلادی به تخت پادشاهی نشست و در سال ۱۹۰۹ میلادی از خلافت بر کنار شده و تا سال ۱۹۱۸ میلادی در بازداشت خانگی بسر برد.

#ترکیه #اقامت_ترکیه #اخبار_ترکیه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید