درگیری های ترکیه با پ ک ک

فرمانده ارشد پ.ک.ک در لیجه استان دیاربکر ترکیه کشته شد

در درگیری های ترکیه با پ ک ک فرمانده ارشد پ.ک.ک کشته شد

 

به نقل از روزنامه حریت در پی عملیات نیروهای ژاندارمری استان دیاربکر در منطقه لیجه علیه عوامل حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک)، چهار نفر از اعضای این تشکیلات تروریستی از جمله یک فرمانده ارشد به نام مراد اوچر کشته شدند.

به نقل از وبسایت خبری روزنامه حریت، ماموران ژاندارمری استان دیاربکر با کسب اطلاعاتی از یک شهروند کُرد در روستای درنک شهرستان لیجه مبنی بر تحرکات پ.ک.ک در این روستا، عملیاتی را برای دستگیری عوامل این تشکیلات تروریستی آغاز کردند که در پی درگیری به وجود آمده میان آنها، چهار عضو پ.ک.ک از جمله یک فرمانده ارشد با نام مراد اوچر کشته شدند.
مراد اوچر ۳۳ ساله در بسیاری از عملیات ها علیه ارتش ترکیه و همچنین عملیات های تروریستی علیه مقامات استان دیاربکر شرکت داشته است.

نام مراد اوچر در لیست آبی تروریست های تحت تعقیب دولت ترکیه قرار گرفته بود و برای کشتن وی جایزه ای ۱.۵ میلیون لیری در نظر گرفته شده بود.
حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) بیش از ۳۰ سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی ترکیه در جنگ است.
این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و دولت آمریکا به عنوان گروه تروریستی شناخته و معرفی شده است.
این تشکیلات حدود ۱۰ ماه پیش علیه دولت مرکزی ترکیه و اقلیم کردستان عراق اعلام جنگ تمام عیار کرد.
دولت ترکیه از زمستان گذشته عملیات وسیعی را علیه مقرهای پ.ک.ک در مناطق مختلف کوهستانی شرق و جنوب شرق این کشور و نیز در شمال عراق آغاز کرده و بسیاری از محل های استقرار آنها را شناسایی و منهدم کرده است.
مناطق کوهستانی شرق و جنوب شرقی ترکیه و نیز ارتفاعات شمال عراق محل استقرار عناصر گروه پ.ک.ک است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید