اقوام ترکیه

جوانان گرفتار بازی نشوند، در ترکیه شیعه و سنی نداریم

اقوام ترکیه همگی با هم هستند، شیعه و سنی نداریم

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بیان کرده است که برخی از گروه ها بدنبال ایجاد اختلاف میان مسلمانان هستند و اذعان داشت، جوانان نباید گرفتار اینگونه درگیری های مذهبی شوند.

اردوغان دیروز در سخنانی که در نشست تشکیلات استانی حزب حاکم عدات و توسعه در ایغدیر داشت، به جوانان ترکیه توصیه کرد که گرفتار اختلافات مذهبی نشوند.

وی گفت: نباید گرفتار بازی هایی شوید که کسانی که میخواهند میانمان تفرقه ایجاد کنند، شوید. ما سنی نداریم، شیعه نداریم، علوی نداریم، تنها یک اسلام داریم. ما غیر از اسلام چیزی نداریم و باید بخاطر خدا یکدیگر را دوست داشته باشیم، تمام مردم ترکیه اعم از ترک، کرد، آذری و دیگر قومیت‌ها یک ملت واحد هستند.

رئیس‌جمهور ترکیه در بخش دیگری از سخنرانی خود به شدت از حزب اصلی مخالف دولت در مجلس ترکیه انتقاد و آن را حزب اصلی خیانت توصیف کرد.

اردوغان با اشاره به ادعا‌های حزب جمهوریت خلق (در خصوص افراد خانواده و نزدیکان وی) گفت: ما با حزب مواجهیم. این حزب به راحتی دروغ می‌گوید، از صبح تا شب افترا زدن را فعالیت سیاسی می‌پندارد. حزب اصلی مخالف دولت در مجلس ترکیه، به مرکز تبلیغات منفی فتو (گروه فتح‌الله گولن) تبدیل شده است.

او با انتقاد شدید از کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوریت خلق ترکیه، او را بیماری توصیف کرد که به صورت مداوم دروغ می‌گوید.

رئیس جمهور ترکیه خاطر نشان کرد، پس از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه شکایت‌هایی را که علیه این شخص به دادگاه‌ها داده بودم به منظور حفظ یکپارچگی و اتحاد پس گرفتم.

اردوغان گفت: تصور می‌کردم که این شخص بر سر عقل خواهد آمد و رفتار خود را تغییر خواهد داد، اما به رغم بزرگواری که ما از خود نشان دادیم، این شخص رفتار خود را تغییر نداد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید