تعرفه خدمات در ترکیه

خدمات درمانی در ترکیه

خدمات درمانی در ترکیه

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ باافزایش چشمگیر تعداد گردشگران درمانی و سلامت در ترکیه ، این کشور مصمم شده است که با تمرکز بر توسعه زیرساخت‌های درمانی و جذب بخش خصوصی خود را به عنوان رقیبی ارزان درمقایسه با کشورهای غربی، به قطب توریسم سلامت در منطقه مبدل کند.
به گزارش خبرگزاری حریت، میراث تاریخی غنی و سواحل دریایی و تنوع غذا و جاذبه‌های فرهنگی درترکیه همواره مهم ترین نکته‌هایی بودند که در استراتژی گردشگری ترکیه مورد تمرکز قرار می‌گرفت اکنون مقامات گردشگری دراین کشور قصد دارند بازار گردشگری درمانی یا سلامت را نیز به عنوان یک محرک و عنصر رقابتی قدرتمند در منطقه رونق دهند.
طبق همین گزارش به نقل از موسسه ملی آمار ترکیه، بیش از ۴۰ میلیون گردشگر خارجی درسال ۲۰۱۴ از ترکیه دیدار کردند که نیم میلیون از این تعداد تنها با هدف استفاده از خدمات مرتبط با جراحی‌های پزشکی درموارد گوناگون از کاشت موولیپوساکشن گرفته تا درمان وجراحی بیماری های مرتبط با تومورهای سرطانی به این کشور آمدند.
علاوه براین حدود ۸۶ هزار نفر نیز از شهروندان ترکیه بوده اند که اکنون مقیم کشورهای خارجی هستند اما برای دریافت این خدمات درمانی به کشور خود مراجعه کرده‌اند.
میزان درآمد حاصل از سفر این گردشگران درمانی به ترکیه در سال گذشته تقریبا ۱ میلیارد دلار بود که نسبت به سال ۲۰۱۳ بیش از ۷۵ درصد رشد داشته است.
درهمین حال دولت ترکیه با سرمایه گذاری بیشتر قصد دارد بر توسعه زیرساخت‌های مرتبط با سلامت و بهداشت عمومی و تامین خدمات وتجهیزات درمانی و نیز جذب سرمایه و کارکنان بخش خصوصی در خدمات درمانی، این میزان درآمد وروند رشد آن را افزایش دهد.
درهمین راستاطبق طرح ارائه شده، قرار است مجموعا ۳۴ بیمارستان در مراکز شهری احداث شود که مجموعا حدود ۳۰ میلیارد لیرا یا ۱۱٫۶ میلیارد دلار سرمایه مالی برای آن برآورد شده است.
از دیگر سو توجه سرمایه گذاران بخش خصوصی ترکیه نیز به این بخش به رشد سریع زیرساخت‌های مرتبط با خدمات و صنایع درمانی منجر شده است که شامل توسعه مراکز درمانی وهمچنین توسعه مراکز آموزش پزشکی است که تقریبا سه برابر از حجم سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور را درده سال گذشته و از جمعیت ۷۷ میلیون نفری آن دربر می‌گیرد.
فعالان گردشگری سلامت درکشور ترکیه با اتکا به فاکتورهایی چون معافیت صدور ویزای ترکیه برای بیش از ۷۰ کشور جهان و نیز ارزانی خدمات درمانی درحدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کمتر از کشورهای اروپایی ونیز دسترسی پرواز مستقیم و بدون توقف به ترکیه از ۱۰ کشور جهان، گسترش زیرساخت‌های درمانی طی سال های اخیر دراین کشورامیدوارند که بتوانند سهم خود را دربازار گردشگری درمانی منطقه گسترش دهند.
این کشور ازهم اکنون موفق شده است توجه گردشگران درمانی را دربرخی کشورهای اروپایی همانند آلمان و نیز توجه بیماران دربرخی کشورهای منطقه خلیج فارس را بخود جلب کند. ترکیه می‌کوشد با اتکا به فاکتورهای یاد شده، خود را به عنوان رقیب ارزانی دربرابر بازارهای اروپایی نشان دهد. کشور کویت نیز در خلیج فارس ازجمله این کشورهاست که تاکنون بیشترین تعداد گردشگر درمانی را به ترکیه فرستاده است.
منبع chn

#پزشکی #خدمات_درمانی #ترکیه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید