حمایت از تحریم علیه ایران

آمریکا خواستار حمایت از تحریم علیه ایران توسط ترکیه شد

درخواست آمریکا از ترکیه برای حمایت از تحریم علیه ایران

وزارت امور خارجه آمریکا از ترکیه درخواست حمایت از تحریم های واشنگتن علیه ایران را داشت. برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا طی گفتگویی با شبکه دویچه ولیه ضمن تاکید اینکه ایران از درآمدهای نفتی خود برای حمایت و تامین مالی تروریستم در خاورمیانه استفاده میکند، اذعان داشت که هدف آمریکا به صفر رساندن خرید نفت از ایران در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد.

هوک با اشاره به این که بخش دوم تحریمها علیه ایران در اوایل ماه نوامبر اعمال خواهد شد گفت که این تحریمها حوزهانرژی ، بانک مرکزی، تراکنشهای مالی خارجی و منابع مالی ایران را هدف قرار میدهد .

وی در ادامه از ترکیه خواست تا از تحریمهای آمریکا علیه ایران حمایت کند.

این مقام ارشد آمریکایی در پاسخ به این سوال که اگر ترکیه با پیوستن به این تحریمهای آمریکا ضرر ببیند آیا آمریکا آماده کمک به این کشور است، اظهار داشت: کشورهای متعددی برای رایزنی دربارهاین مساله و نگرانیهای خود با آمریکا دیدار کردهاند.

برایان هوک در ادامه رویکرد خصمانه آمریکا در قبال ایران، گفت که از تصمیم شرکتهای خارجی برای ترک بازار ایران خرسند است و اکنون دولت آمریکا روی صادرات نفت ایران تمرکز دارد تا در کوتاهترین مدت آن را به صفر برساند.

دونالد ترامپ رئیسجمهور آمریکا در ماه مه با اعلام خروج خود از توافق هستهای با ایران گفت که تحریمها علیه این کشور را باز میگرداند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید