مهاجرت به ترکیه

حداقل دستمزد در ترکیه

حداقل دستمزد در ترکیه

وزیر کار ترکیه در سال جدید میزان حداقل دستمزد در ترکیه را اعلام کرد. در ۶ ماهه اول سال ۲۰۱۵ ۶ درصد و در ۶ ماهه دوم ۶ درصد و سالانه ۱۲٫۳۰ درصد افزایش خواهد بود. یعنی در ۶ ماه اول حداقل دستمزد در ترکیه ۹۴۹ لیر و حداقل دستمزد در ترکیه در ۶ ماهه دوم هزار لیر خواهد بود.

نهایت جواب سوال در سال ۲۰۱۵ حداقل دستمزد در ترکیه چقدر خواهد بود مشخص شد:

در کمسیون قرار دهی حداقل دستمزد در ترکیه پس از چهارمین جلسه وزیر کار چلیک اعلام کرد به حداقل دستمزد در ترکیه در ترکیه در ۶ ماه اول سال ۲۰۲ لیر و در ۶ ماهه دوم ۲۷۴ لیر اضافه خواهد شد.

برای افراد مجرد در ۶ ماه اول مبلغ ۹۴۹ لیر پرداخت میشود.در این میان اتحادیه کارگران اعلام کرد با مقدار افزایش حداقل دستمزد در ترکیه افرادی که کار میکنند هر روز یکی از ۱۰۱ گرم پنیر ۳۲۶ کرم نخود ۱۳۸ گرم زیتون را میتوانند خرید کنند. ضمنا اتحادیه اعلام کرد کسانی که با حداقل دستمزد مشغول به کار هستند و دریافتی آنها ۹۴۹ لیر در ماه شده باید در سال جدید میانگین ۶۱۸ لیر اجاره خانه بدهند که این هم میشود ۱۴۷ ساعت کار (یعنی باید ۱۴۷ ساعت کار کنند تا ۶۱۸ لیر تامین کردد). و اینهم ۶۵ درصد کار میشود.کسی که حداقل دستمزد میگیرد برای ۱ کیلو برنج ۱ ساعت و ۳۴ دقیقه برای ۱ کیلو گوشت ۷ ساعت باید عرق بریزد تا بتواند اینها را تهیه کند.در صورت داشتن کودک باید برای مهدکودک بچه ماهانه مبلغ ۵۸۱ لیر که آنهم میشود ۱۸ روز کار پرداخت نماید.

#اقامت #کار #ترکیه

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید