گمرک زمینی ایران و ترکیه

تقویت همکاری گمرک زمینی ایران و ترکیه

بسط همکاری و روابط اقتصادی و گمرک زمینی ایران و ترکیه

در پی دیدار ابراهیم طاهریان، سفیر ایران در آنکارا، وی با معاون وزیر گمرک و تجارت و رئیس کل گمرک ترکیه پیرو همکاری دو جانبه اقتصادی بین این دو کشور مذاکراتی انجام گرفت.

در این دیدار دو طرف درباره آخرین وضعیت مرزهای دو کشور، راه‌های توسعه پایانه‌های مرزی و موضوع ۲۴ ساعته شدن ساعات کار مرز بازرگان و تسهیل در امور گمرکی و ایجاد شرایط و تسهیلات مناسب برای مسافران در گذرگاه‌های مرزی زمینی گفت‌وگو کردند.

طاهریان در این دیدار با اشاره به توافق روسای جمهور دو کشور برای توسعه روابط اقتصادی، اهمیت آماده‌سازی بسترهای لازم از جمله افزایش ظرفیت مرزها و شبانه‌روزی شدن آنها تاکید کرد و با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری بیست و ششمین کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی در آبان ماه سال جاری در تهران، اجرایی شدن توافقات گمرکی به ویژه تفاهمات مربوط به سفر رئیس کل گمرک ایران به آنکارا که در اوایل مهر ماه انجام شده را حایز اهمیت دانست.

آشچی معاون وزیر گمرک و تجارت و رئیس کل گمرک ترکیه اذعان داشت: رئیس‌جمهور ترکیه پس از بازگشت از تهران، دستورات لازم برای افزایش ساعات و سرعت کار در گمرکات مرزی ترکیه را صادر کرده‌اند و با احداث پایانه‌های جدید در مرزهای دو کشور امیدواریم حجم تردد مسافران و خودرو افزایش یافته و به توسعه روابط اقتصادی دو کشور کمک کند.

\

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید