هشدار ترکیه درباره جنگ نژادی با واگذاری «الرقه» به کردها

ترکیه در خصوص شروع جنگ نژادی هشدار داد

هشدار ترکیه درباره جنگ نژادی با واگذاری «الرقه» به کردها

ایشیک، معاون نخست وزیر ترکیه، هشدار داد که اگر آمریکا مدیریت شهر رقه سوریه را به حزب دموکرات کردها بسپارد، ممکن است باعث راه افتادن جنگی نژادی گردد.

وی گفت: آمریکا نباید مدیریت رقه را به حزب اتحاد دموکراتیک کردها بدهد زیرا آن ها آنکارا را بخشی از پ.ک.ک (حزب کارگران کردستان) میدانند. نیروهای این حزب که ۹۰ درصد از ساکنین آن را اعراب تشکیل میدهد، نباید هیچگونه مسئولیتی در دست داشته باشند زیرا اینکار میتواند منجر به بروز مشکلات بسیار بزرگتری شود.

ایشیک در ادامه گفت: پس از توافقنامه سایکس-پیکو این منطقه در حال پشت سر گذاشتن مراحل سختی است. در شرایطی که گروه های بسیاری در سوریه حضور دارند و آمریکا عملیاتی علیه داعش در شهر رقه آغاز کرده است، نمیتوان درباره کنترل یک دولت بر تمامی اراضی سوریه صحبت کرد.

وی اذعان داشت: استفاده از یک سازمان تروریستی برای بیرون کردن گروه تروریستی دیگر همانند وارد شدن وارد کیسه ای پر از مارهای افعی است. بارها گفته شده است که حزب اتحاد دموکراتیک، حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و یگان‌های مدافع خلق کرد یک سازمان تروریستی واحد هستند و همکاری با آنها مشکلات بزرگی را برای منطقه ایجاد خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید