آتش کشیده شدن پرچم ترکیه

ترکیه از اقدام یونان خشمگین شد

به آتش کشیده شدن پرچم ترکیه در یونان

وزارت امور خارجه کشور ترکیه به آتش کشیده شدن پرچم این کشور در آتن را محکوم نموده و از رئیس جمهور یونان درخواست احترام به قوانین بین المللی و مرزهای ترکیه را کرد

در شامگاه روز سه شنبه صدها تن از مردم یونان علیه بازداشت دو نظامی یونانی توسط کشور ترکیه به خیابان ها آمدند و دست به تظاهرات زدند. اتهام این دو تن جاسوسی عنوان شده است.

معترضین با حرکت در خیابان های اصلی شهر به سوی وزارتخانه ترکیه در آتن روان شدند و سپس در مقابل سفارتخانه پرچم کشور ترکیه را به نماد اعتراض به آتش کشیدند.

به نقل از روزنامه دیلی صباح، وزارت خارجه ترکیه ضمن محکوم کردن این اقدام، با صدور بیانیه ای از مقامات یونان خواست تا به قوانین بین المللی و مرزهای ترکیه احترام بگذارند و افرادی که دست به این اقدام شنیع زده اند را بازداشت کرده و به دست قانون بسپارند.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه، «حامی آکسوی» ضمن انتقاد از صحبت های رئیس جمهوری یونان،از وی خواست تا از بیان اظهاراتی که میتواند منجر به تنش های ناخواسته شود اجتناب کرده و به قوانین بین الملی و مرزهای کشور ترکیه احترام بگذارد.

رئیس جمهور یونان، «پروکوپیس پائولوپولوس» روز گذشته گفته بود: شاید اکنون بر برخی از اراضی تاریخیمان حاکمیت نداشته باشیم اما اگر تاریخ ما را مجبور سازد، کاری که اجدادمان انجام داده اند را تکرار خواهیم کرد

به آتش کشیده شدن پرچم ترکیه و اعتراضات در پی دستگیری دو نظامی یونانی به اتهام جاسوسی، که به طور تصادفی وارد خاک این کشور واقع در سواحل بدروم و دریای اژه شده بودند انجام شد. ترکیه این دو تن را به  بهانه تلاش برای جاسوسی و تجاوز به قلمرو ترکیه بازداشت نمود.

ناگفته نماند که ترکیه و یونان اخیرا بر سر مالکیت جزایر «کرداک» واقع در سواحل بدروم و دریای اژه، اختلاف نظر پیدا کرده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید