گردشگری ترکیه

انجمن موسیاد ترکیه به منظور کمک به رونق گردشگری ایران اعلام آمادگی نمود

گردشگری ترکیه و ایران

انجمن موسیاد ترکیه به منظور کمک به رونق گردشگری ایران اعلام آمادگی نمود

محمت گوروچین، عضو هیئت مدیره و رئیس کمیسیون تجارت خارجی و امور بین الملل موسیاد برای رونق گردشگری در ایران و خراسان شمالی اعلام آمادگی نمود.

محمت گوروچین در نشست خبری روز یکشنبه اذعان داشت: ایران مکان ها و جاذبه های تاریخی و آثار باستانی زیادی داشته و از این رو ظرفیت های خوبی برای رونق صنعت گردشگری دارد و این کشور قابلیت های زیادی در این زمینه دارد که میتوان با سرمایه گذاری از مزایای آن بهره مند شد.

وی در ادامه بیان داشت: در سال های پیش، بیشتر گردشگران استانبول ایرانیان بوده اند و هر دوکشور می توانند توانمندی های یکدیگر را در این صنعت کامل کنند.

عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون تجارت خارجی و امور بین الملل موسیاد گفت: یکی دیگر از نقاط قوت حوزه اقتصاد در ترکیه که می تواند کمک اقتصاد ایران باشد، توسعه تولید پوشاک است و ترکیه در این باره حرفی برای گفتن دارد.

کشور ایران و خراسان شمالی می توانند نیازهای بازار کشور در تامین محصولات کشاورزی چون زعفران و پسته را برآورده کنند.

وی با اشاره به تفاهم نامه میان انجمن موسیاد ترکیه و شرکت بازرگانی آرتان در ایران گفت: این تفاهم نامه بستری است که ارتباط و مراودات تجاری میان خراسان شمالی و ترکیه بیشتر شود.

وی با بیان اینکه تا کنون شناختی از منطقه خراسان شمالی نداشته است گفت: ظرفیت ها و پتانسیل های خوب و فراوانی در این منطقه برای توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری وجود دارد.

عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون تجارت خارجی و امور بین الملل موسیاد افزود: ظرفیت های سرمایه گذاری در این استان به ما معرفی شده است که امید می رود با بررسی های بیشتر، این حضور به انعقاد تفاهم نامه و سرمایه گذاری بیانجامد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید