صادرات به ترکیه

افزایش صادرات محصولات پتروشیمی ایران به ترکیه

کاهش تعرفه صادرات به ترکیه

رییس دفتر توسعه صنایع دستی پتروشیمی، رضا محتشمی پور، خبر از کاهش تعرفه صدور محصولات پتروشیمی به ترکیه داده است. بنا به گفته وی، با توجه به توافق های آینده، صادرات محصولات پتروشیمی به کشور ترکیه افزایش خواهد داشت.

محتشمی پور درباره توافق های اخیر به منظور کاهش و بهبود تعرفه محصولات صادراتی صنایع پتروشیمی ایران به ترکیه صحبت کرده و گفت: خوشبختانه در حاشیه برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، مقامات این کشور به منظور کاهش تعرفه های صادراتی آمادگی خود را اعلام داشتند.

در ادامه وی عنوان داشت که در گذشته ۱۰ قلم از محصولات پتروشیمی برای کاهش تعرفه به ترکیه ارائه شده بود، و ۵ محصول دیگر نیز در جریان مذاکرات اخیر با مقام های ترکیه به این فهرست افزوده شد و در حال حاضر در مجموع ۱۵ محصول پتروشیمی شامل کاهش تعرفه صادرات خواهند شد.

رئیس دفتر توسعه صنایع پایین­ دستی پتروشیمی ادامه داد: محصولات PET(پلی اتیلن ترفتالات) بطری، PET الیاف، TDI، پلی پروپیلن کوپلیمر و نیز پلی استایرن به این فهرست افزوده شده که این محصولات با توجه به افزایش تولید در کشور در این فهرست قرار گرفتند.

محتشمی پور با بیان این که محصولاتی مانند پلی اتیلن، متانول و اوره پیشتر در این فهرست قرار داشت، گفت: مذاکرات میان دو کشور ادامه دارد و امید است با توافق­‌های آینده بتوانیم رشد صادرات به کشور ترکیه را شاهد باشیم .

مرضیه شاهدایی، قائم مقام وزیر نفت، چندی پیش با اشاره به برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، اظهار کرد: در حاشیه این نمایشگاه مذاکراتی برای حل مسائل تعرفه صادراتی صنایع کشور میان رایزن وزارت صنعت، معدن و تجارت و مقام‌های ترکیه ای انجام شد که بر مبنای آن قراردادی تنظیم خواهد شد که در پیوست آن، تعرفه بیشتر محصولات پتروشیمی به جز ۲ محصول با گرید خاص که در ترکیه تولید می شوند، کاهش می‌یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید