ترکیه

افتتاح اولین پایگاه نظامی ترکیه در غرب حلب

اولین پایگاه نظامی ترکیه در روزهای آینده در غرب حلب افتتاح میشود

ترکیه در روزهای آتی اولین پایگاه خود را در خاک سوریه افتتاح مینماید که اینکار با نقض مصوبه های نشست آستانه ۶ و همزمان با برگزاری نشست آستانه ۷ انجام میشود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الوطن سوریه، در راستای نقض آشکار مصوبه‌های ششمین دور از نشست آستانه و همزمان با هفتمین دور آن که روز سه شنبه به کار خود پایان داد ترکیه آماده‌سازی نخستین پایگاه نظامی خود را برای بهره‌برداری تکمیل کرد.

این کشور قصد دارد هشت پایگاه نظامی را در خاک سوریه در “جبل الشیخ برکات” در نزدیکی شهر داره عزه در حومه غربی حلب ایجاد کند.

منابع محلی در منطقه احداث پایگاه نظامی گفتند، بلدوزرهای ارتش ترکیه برای تسریع در تاسیس این پایگاه که در مکانی استراتژیک است، با همه توان کار می‌کنند.

منابع مخالف وابسته به شبه‌نظامیان جنبش “نور الدین زنکی” که اداره حومه غربی حلب را با جبهه النصره تقسیم کرده‌اند، گفتند، النصره محافظ کاروان ارتش ترکیه است که از ۱۴ اکتبر تجهیزات نظامی را به این مناطق منتقل می‌کند.

این منابع پیش‌بینی کردند، ساخت پایگاه نظامی “شیخ برکات” در روزهای آتی برای تبدیل شدن به یک واقعیت خاتمه یابد.

در این راستا، یک کارشناس نظامی دلایل واهی آنکارا برای ایجاد پایگاه نظامی را محکوم کرد و گفت: هدف از ایجاد مراکز نظارتی که خود بر مراکز نظارتی دیگر نظارت دارند چیزی جز استعمار منطقه نیست و با این اقدام فعالیت‌های جاسوسی در مرزهای “عفرین” نیز متوقف نمی‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید