آلانیا

آلانیا

آلانیا

آلانیا درواقع جزوی از منطقه آنتالیا است . فاصله  فرودگاه آنتالیا تا شهر آلانیا ۱/۵ ساعت ( ۱۱۵ کیلومتر) می باشد و در قسمت   شرقی  آنتالیا واقع  شده  است  یعنی بعد از منطقه بلک ، ماناوگات و سیده به  شهر  آلانیا  می رسیم . آلانیا  با ساحل های وسیع  شنی ، هتل ها و رستورانهای متعدد و طبیعت زیبا یکی از توریستی ترین شهرهای جنوب ترکیه است که در کنار دریای مدیترانه واقع شده است .

اولین چیزی که در هنگام ورود به آلانیا توجه شما را به خود جلب می کند Alanya  Castel  است . که از آثار باقی مانده سلجوقی ها در قرن سیزدهم است و مثل تاجی بر فراز شهر قرار دارد و ورود شما را به شهر خوش آمد میگوید.در کنار castel قلعه سرخ و اسکله آلانیا واقع شده است . خیابانی که در امتداد ساحل قرار دارد , پر از زستوران ها مغازه هایی است که تا بامداد باز هستند به همین دلیل توریستی ترین منطقه به حساب می آید.

آلانیا از یک طرف به دریا از طرف دیگر به کوههای Taurus وصل می گردد و در بالاترین نقاط منطقه اختلاف سطح به ۱۰۰۰ متر نیز می رسد. جمعیت آلانیا ۲۶۴۰۰۰ است که از این تعداد ۱۵۰۰۰۰ نفر در مرکز شهر و مابقی در مناطق اطراف شهر زندگی می کنند.از جمعیت مرکز شهر تقریبا نیمی اروپایی هستند.در طول تابستان جمعیت شهر به ۱٫۵ میلیون نفر افزایش می یابد. بیشترین توریست هایی که از آلانیا دیدن می کنند, از آلمان , دانمارک , کشورهای اسکاندیناوی و روسیه خستند.

ساحل های ماسه ای آب وهوای مدیترانه ای , نرخ های مناسب هتل ها , مهمان نوازی گرم مردم در آلانیا باعث شده تا مردم این شهر از توریست درآمد بالایی داشته باشند.ورکن اصلی اقتصادی در این منطقه توریست به شمار می آید و پس از آن فعالیت های کشاورزی و صادرات میوه جات از فعالیت های اصلی این منطقه به شمار می رود.

بندر آلانیا برای کلیه کشتی ها با ظرفیت بالا مناسب است . این بندر هم اکنون هم برای کشتی های تجاری و هم برای کشتی های توریستی مورد بهره برداری قرار می گیرد . در طول فصل گردشگری کشتی های توریستی بین آلانیا و شهر گیرنه در قبرس شمالی در حرکت می باشد. مهمترین گمرک قبرس شمالی نیز در این شهر قرار دارد.

چطور می توانید به آلانیا سفر کنید ؟

در حال حاضر برای مسافرت به آلانیا  می بایست از فرودگاه آنتالیا استفاده کنید که در فاصله ۱۳۵ کیلومتری از شهر آلانیا قرار دارد و مسیر بین فرودگاه و آلانیا را به صورت زمینی طی کنید . در فصل تابستان پرواز های چارتر مستقیم به فرودگاه آنتالیا برقرار می باشد و در  تمام طول سال نیز پرواز های داخلی از استانبول و آنکارا به آنتالیا برقرار می باشد .

به علاوه  فرودگاه قاضی پاشا که در فاصله ۳۰ دقیقه از شهر آلانیا قرار دارد نیزافتتاح گردیده   است در حال حاضر هواپیمایی پگاسوس پرواز  داخلی بین  فرودگاه  سابیها  در بخش آسیایی و فرودگاه   قاضی پاشا برقرار نموده است .

هتل های الانیا

آلانیا  مقصدی است که ممکن است  برای  مسافرین  ایرانی  مقصد تازه ای باشد اما در واقع  سالهلست به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ترکبه شناخته شده  است . این شهر کوچک ساحلی  در تمام طول  تابستان  مملو از توریستهای لروپایی  میباشد  که  برای استفاده از فضای دنج و سبز این شهر ، ساحل  شنی  و آبهای فیروزه ای   به آلانیا سفر می کنند .

برای اغلب مسافرینی که به جنوب ترکیه  سفر کرده اند لغت All Inclusive بسیار آشناست . کلاٌ سرویس هایی که هتل هادر شهر های ساحلی  ترکیه به مسافرین خود ارائه می دهند عبارت هستند از :

*( B.B (Bed  &  Breakfast  یعنی اقامت در هتل با صبحانه

* ( H.B ( Half  Borad  یعنی اقامت در هتل با صبحانه و شام

* (F.B (Full  Board   یعنی  اقامت با صبحانه و ناهار و شام

*( ALL  ( All   Inclusive   یعنی  صبحانه و ناهار و شام و نوشیدنی محلی ترکیه  و عصرانه – در واقع در این هتل ها از  صبح تا ساعت ۱۱ شب از سرویس  نوشیدنی رایگان می توانید استفاده کنید و مطابق برنامه ای هم که در هنکام ورود به هتل به شما می دهند که در چه ساعتهایی چه رستورانهایی در هتل سرویس ارائه می دهند از  برنامه غذایی هم می توانید استفاده کنید .

*(UALL  ( Ultera  All  Inclusive   یعنی  صبحانه و ناهار و شام و نوشیدنی  داخلی ترکیه و همینطور خارجی و عصرانه در طول ۲۴ ساعت . در این هتل ها نیز  در ابتدای ورود به شما  برنامه ای داده می شود که در چه ساعتهایی می توانید از سرویس های رستوران ها  و نوشیدنیها استفاده کنید .

منبع باما

#آلانیا #ساحل_ترکیه #ترکیه

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید