آزمون yos ترکیه

آزمون yÖs دانشگاه های ترکیه

آزمون yos ترکیه

شرایط امتحان برای دانشجویان خارجی مقطع لیسانس

شرایط و تعهدات اولیه

برای شروع به تحصیل دانشجویان خارجی در ترکیه امتحان ویژه ای تحت عنوان YÖS برگزار می گردد که این امتحان هر ساله توسط مرکز ÖSYM در تاریخهای معینی برگزار می شود.

شرایط و مقررات برای شرکت کنندگان خارجی هر ساله توسط ÖSYM در دفترچه ویژه ای به چاپ می رسد. که در این جا بخشی آنها آورده شده است. لازم به ذکر است که حق ثبت نام برای پذیرفته شدگان تنها برای آن سال می باشد و این حق برای سالهای بعدی محفوظ نمی باشد.

هرگونه مکاتبه مابین ÖSYM و شرکت کنندگان به زبان ترکی با خط لاتین ویا انگلیسی می باشد.

در اثنای مکاتبه هرگونه تاخیر ناشی از سیستم پستی ویا مفقود شدن آنها، ÖSYM مسولیت ندارد. کسانی که برگه های ورود به امتحان یا نتایج امتحان را مفقود نموده اند می توانند به ÖSYM مراجعه نمایند.

اصلاح و تغییر در مدارک و فرمهای ارسالی امکان پذیر نمی باشد و اگر مدارک به دفعات ارسال شود آخرین مدرک ارسالی مبنا قرار خواهد گرفت.

ÖSYM با مسایلی از قبیل خوابگاه، بورس و اقامت دانشجویان ارتباطی ندارد.

نحوه ثبت نام:

۲- قطعه عکس از روبرو و واضح و بدون عینک رنگی

شماره پاسپورت

واریز مبلغ ۵۰ دلار به حساب ÖSYM

زمان ثبت نام از اوایل ژانویه شروع می شود و امتحان نیز معمولا در روز یکشنبه در ماه آوریل ( فروردین اردیبهشت) برگزار می گردد.

امتحان در دو بخش برگزار می شود بخش اول که سعی می شود دانش و تواناییهای دانشجویان بررسی شود تکیه کمی بر زبان داشته و سعی می شود با توضیحات به زبانهای ترکی و انگلیسی مشکل زبان برطرف شود اخذ حداقل ۴۰ نمره از ۱۰۰ برای قبولی الزامی است. بخش دوم شامل دانش زبان ترکی است که هیچ تاثیری بر نتیجه امتحان نداشته و میزان آشنایی داوطلبین به این زبان مورد بررسی قرار می گیرد و اگر پذیرفته شدگان در دانشگاههایی که به زبان ترکی تدریس می شوند این نمرات پس از ثبت نام برای دوزه زبان ترکی موثر می باشد .

امتحان به صورت تستی و ۵ گزینه ای می باشد. به ازای هر ۴ پاسخ اشتباه یک پاسخ صحیح حذف می شود.

هر ساله سهمیه دانشجویان خارجی برای دانشگاههای ترکیه مشخص می شود و این سهمیه نمی تواند بیش از ۱۰{۳۶c19f3138bae0279fee30d5e04f4f2500640a2c4c26df5aeb6c7a6dc7bb39d8} دانشجویان آن دانشگاه باشد.

#دانشگاه #آزمون #ترکیه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید